Blog
Superklaster
Romuald Kałwa
Romuald Kałwa Dziennikarz superklaster.pl
4 obserwujących 158 notek 91471 odsłon
Romuald Kałwa, 23 marca 2017 r.

Prześlij dowód tożsamości ze zdjęciem

187 6 0 A A A

Ja bym nie przesyłał. Czasem prawo sankcjonuje bezprawie. Słyszy się o tych numerach, że na czyjeś dane zawierane są niekorzystne umowy, a nawet brane szybkie pożyczki.

Zacznijmy od początku. Dzwoni do mnie kumple. Pytam: - Gdzie zniknąłeś chłopie, znowu się na kogoś wkurzyłeś na fejsie? Jakaś laska ci nie odpisała, albo kolega z klasy? Odpowiada – że dostał z Facebooka wiadomości z prośba o weryfikację konta. Tylko trzeba przysłać dowód tożsamości ze zdjęciem.

Dziwne...

Obcym osobom nie podaje się takich danych. Obcym, nieznanym instytucjom tym bardziej. A jeśli to hakerzy przejęli dane kolegi i udają administrację serwisu?

Facebook może służyć do zabawy. Czasem do rzeczy pożytecznych. Ale bez przesady. Ciężka zaufać instytucji – korporacji – która nie uznaje prawa miejscowego kraju, w jakim przyszło jej działać.

Poniżej punkt 15. Regulaminu serwisu:

Spory

15. Użytkownik jest zobowiązany do rozwiązywania wszelkich roszczeń, podstaw powództwa lub sporów (roszczenia) w stosunku do nas dotyczących niniejszego Oświadczenia lub serwisu Facebook wyłącznie w sądzie okręgowym Północnego Dystryktu Kalifornii lub w sądzie stanowym hrabstwa San Mateo. Użytkownik zgadza się podlegać jurysdykcji tych sądów w zakresie rozstrzygania wszelkich sporów tego typu. Zapisy niniejszego Oświadczenia oraz wszelkie spory pomiędzy serwisem a użytkownikiem podlegają przepisom prawa stanu Kalifornia, bez względu na przepisy prawa kolizyjnego.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Tematy w dziale Technologie